Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice,

dnia 1 września 2020 r.  rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021.  W dniu tym nie będzie oficjalnego rozpoczęcia tak jak w latach ubiegłych. Uczniowie spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych klasach.

O godzinie 8.00 spotkają się:

  p. Anna Michalak – kl. II-  gabinet  4

  p. Dorota Woźniakowska kl. IIIA– sala gimnastyczna

  p. Dorota Woźniakowska kl. IIIB– sala gimnastyczna

  p. Iwona Kubicka kl. IV- gabinet 20

  p. Stanisław Smugorzewski- kl. V- gabinet 23

  p. Ada Gall kl. VIA – gabinet nr 22

  p. Beata Malczewska – kl. VI B– gabinet  15

  p. Beata Lemiszka kl. VII A – gabinet 19

  p. Joanna Sowierszenko- kl. VIII  – gabinet  25

 

O godzinie 10.00 spotkają się:

  p. Anna Michalak – kl. I wraz z rodzicami - sala gimnastyczna

 

Uczniowie miejscowi przychodzą do szkoły o godz. 7.55. Uczniowie klas 1-4 wchodzą do szkoły wejściem głównym, uczniowie klas 5-8 wejściem bocznym przy placu zabaw.

Uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają według poniższego planu:

 

Godziny  odjazdów z poszczególnych miejscowości :

GIMBUS

 • 7.15 Janów
 • 7.30 Gierszowice
 • 7.45 Krzyżowice

Odjazd spod szkoły:

 • 9.30 Janów
 • 9.45 Gierszowice
 • 10.00 Krzyżowice              

AUTOBUS  SZKOLNY 

 • 7.30 Michałów
 • 7.35 Czeska Wieś
 • 7.40 Jankowice Wlk.

Odjazd spod szkoły:

 • 9.30 Michałów
 • 9.30 Czeska Wieś
 • 9.30 Jankowice Wlk.

Przypominam, że zgodnie z procedurami, w autobusie wszystkich uczniów obowiązuje osłona ust i nosa.

Już po pierwszym dzwonku ...

Już po pierwszym dzwonku...
- o uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w PZSP w Olszance

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 2 września 2019 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła  msza św. w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica VI klasy – Wiktoria Rosińska, która wraz z Maciejem Rosińskim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas szóstych. W roli aktorów-  tancerzy wystąpiły:  Julia Kołodziej, Wiktoria Pasternak, Hanna Kociołek, Sylwia Sawicka. Szóstoklasiści pod opieką swoich wychowawców: pani Małgorzaty Feruś i pani Beaty Lemiszki,  przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszajacą pantomimę, ukazającą niezwykłe przesłanie, nad którym na pewno warto się zastanowić- “Szkoła to coś więcej niż wyścig”. Występ uczniów klasy 6a i 6b został nagrodzony gromkimi brawami.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zaznaczyła, iż pierwsze dni to okres adaptacji, czas poznawania swoich rówieśników, wychowawców, nauczycieli oraz wymagań, jakie stawia szkoła. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły nawiązała również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej- wydarzenia, które na zawsze zmieniło losy Polski i Świata. Następnie p. B. Lorent zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

            Okres wakacji to nie tylko czas wypoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. To także najlepszy moment, aby wiele szkół mogło przeprowadzić prace naprawcze. Również szkoła w Olszance wykorzystała ten czas na prace remontowo-modernizacyjne.

          Kiedy uczniowie i nauczyciele opuścili mury  miejsca swojej nauki i pracy na czas letnich wakacji, do pracy  w PZSP w Olszance wkroczyła "brygada remontowa". Zadbała ona o estetykę i bezpieczeństwo placówek, w których uczące się dzieci i młodzież spędzą najbliższe dziesięć miesięcy. Przede wszystkim zadbano o świetlicę szkolną  i jej nowy wizerunek.  Oprócz pomalowania ścian i położenia nowej  lamperii, wyłożono  podłogę z wykładziny termozgrzewalnej, zakupiono pomoce dydaktyczne. Odnowiono i pięknie pomalowano salę gimnastyczną, w której wymieniono  oświetlenie.  W okresie wakacji  nie próżnowano również  w przedszkolu w Krzyżowicach.   Odświeżono sale zajęć,  korytarze,  oraz kancelarię. Remonty te wykonali rodzice przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz tego  przez całe wakacje trwały  drobne naprawy bieżące, dzięki którym poprawiona została  estetyka i funkcjonalność pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych.  W przerwie wakacyjnej starano  się naprawić to, co  uległo zniszczeniu, zużyciu w trakcie roku szkolnego. Uporządkowano również  cały teren  wokół szkoły i przedszkola.

            Oczywiście wszystkie te prace modernizacyjno-remontowe nie odbyłyby się, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie ludzi, którym zawsze dobro naszego Zespołu leżało na sercu.  Gorąco dziękujemy  wszystkim osobom, a zwłaszcza: pani Kamili Bugajskiej, panu Mateuszowi Bugajskiemu, pani Marcie Banik, Pani Magdalenie Burdzie, panu Tomaszowi Burdzie, pani Kornelii Derkacz, panu Bartoszowi Sadlejowi, panu Jarosławowi Skibińskiemu, pani Ewie Wasilewskiej-Zielińskiej, panu Witkowskiemu, pani Brygidzie Dudzie, panu Mariuszowi Dudzie, pani Annie Ligockiej, których trud przyniósł taki wspaniały efekt. To dzięki Wam dziś szkoła i przedszkole tchnie świeżością i czystością. Dziękujemy.

Tekst Joanna Sowierszenko, foto Joanna Sowierszenko i Wioletta Perkowska                                                     

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

3 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Pogorzeli, którą poprowadził ksiądz Andrzej Michał Drożdż. Po mszy świętej, nasi uczniowie pod opieką rodziców i wychowawców, przeszli do gmachu szkoły. Apel poprowadziła przewodnicząca samorządu szkolnego - uczennica klasy 7 - M. Rutkowska. Minutą ciszy uczciliśmy pamieć poległych za naszą ojczyznę w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie przewodnicząca samorządu zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia krótkiego apelu przygotowanego przez siódmoklasistów pod opieką wychowawczyni pani Anny Machowskiej. Po inscenizacji pani dyrektor Bożena Lorent przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oficjalnie rozpoczynając rok szkolny 2018/2019.    

tekst i foto: Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witamy  w PZSP w Olszance

       Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 4 września 2017 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu szkolnego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica III klasy gimnazjum – Joanna Wiatrowska, która wraz z Filipem Gałęzkim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczennice Zespołu. W roli recytatorów wystąpiły:  Kaja Gall,  Julia Dembowska, Natalia Stańczyk, Sandra Iwasieczko, Monika Semenowicz, Nicole Bednarczyk.

       Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W swoim przemówieniu  pani dyrektor podkreślała m.in. jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i rzetelna praca od samego początku. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

       Nowy rok szkolny to czas podejmowania kolejnych  wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Od września 2017 r.  jako pierwsi   według nowej podstawy będą się uczyć uczniowie  z klas I, IV i VII szkoł podstawowej. W czwartej  klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli: język polski, język angielski,  matematykę, informatykę, historię, przyrodę, muzykę, plastykę, technikę i wychowanie fizyczne. Naukę prawie wszystkich tych przedmiotów będą kontynuować do końca szkoły podstawowej, przy czym w czwartej  klasie na lekcjach historii nie będzie kursu przedstawiającego chronologicznie dzieje, ale wprowadzenie do nauki przedmiotu poprzez poznanie sylwetek wybitnych postaci. Od piątej  klasy w miejsce przyrody zostaną wprowadzone dwa nowe przedmioty: geografia i biologia. W klasie siódmej  dojdą kolejne: drugi język obcy, chemia i fizyka, a w klasie ósmej (już za rok) także wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia z techniki uczniowie będą mieli do VI klasy włącznie, a z muzyki i plastyki - do VII klasy włącznie. W roku szkolnym 2017/2018  PZSP w Olszance będzie kontynuował program bezpłatnych  podręczników. Należące do szkoły książki, kupowane z dotacji z budżetu państwa, będą użyczane uczniom na rok. Zupełnie nowe podręczniki otrzymają uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej, których w pierwszej kolejności obejmie nowa podstawa programowa  oraz uczniowie  III klas gimnazjum, którzy nie byli objęci programem w latach wcześniejszych. Wszyscy uczniowie PZSP w Olszance  dostaną nowe ćwiczenia, kupione specjalnie dla nich przez szkołę. Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w II i III klasach gimnazjów, będą się w nich uczyć na dotychczasowych zasadach, zgodnie z obowiązującą w gimnazjach podstawą programową. Na koniec nauki w tym typie szkoły będą zdawać, tak jak dotychczas, egzamin gimnazjalisty.         

        Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.  Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie i niezwykle pracowicie. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego  życzymy wszystkim uczniom zapału, wytrwałości w zdobywania nowych umiejętności i wiedzy oraz   samych bardzo dobrych ocen!

Tekst opracowała, korzystając z materiałów ze strony http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/reforma-edukacji-poczatek-roku-szkolnego-zmiany-w-szkolach,769728.html    
Joanna Sowierszenko

Foto Wioletta Perkowska i Joanna Sowierszenko


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

Witamy w PZSP w Olszance,
- czyli uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego za nami…

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 1 września 2015 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła uroczysta msza w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016, w którym uczestniczyła dyrekcja , grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice jak również zaproszeni goście. Na samym początku bardzo ciepło i serdecznie przywitała wszystkich uczennica III klasy gimnazjum – Magdalena Zalewska, która pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i uczennice zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. W roli recytatorów wystąpiły:  Kamila Kadłubowska, Kinga Jastrzębska, Kaja Gall, Oliwia Ligocka, Zofia Traka, Patrycja Piecowa i Wiktoria Klakurka.1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; minutą ciszy uczczono 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji nowego roku szkolnego, życząc wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych  zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Następnie zapoznała uczniów i ich rodziców
z przydziałem wychowawstw, przedstawiła wszystkim grono pedagogiczne.

             Nowy rok szkolny to czas podejmowania kolejnych  wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań. Nowością w PZSP w Olszance  jest zmiana dziennika elektronicznego na UONET+, najnowszego przedsięwzięcia firmy Vulcan. Jest on zupełnie nowym systemem, wprowadzono do niego sporo udogodnień, na przykład informacje o planowanych sprawdzianach czy zadaniach domowych. Jest jeszcze jedna istotna rzecz - każda zmiana dokonana w dzienniku jest archiwizowana. Jeden z najważniejszych elementów systemu to fakt, że rodzic i uczeń mają dostęp do dziennika elektronicznego. Uzyskują w ten sposób dostęp do rozkładu zajęć, ocen, frekwencji, a także do zadań domowych oraz zaplanowanych sprawdzianów czy innych form sprawdzenia wiedzy. To wszystko wyświetli się i uczniom  i rodzicom. Wychowawcy klasy wyświetla się na przykład informacja, od razu po wejściu do systemu, kogo z uczniów nie było ostatnio w szkole, kto opuścił pojedyncze godziny, kto ma trzy oceny niedostateczne. Obsługa programu jest prosta i przejrzysta. O sposobie logowania i korzystania rodzice i uczniowie dowiedzą się za pośrednictwem wychowawców na wrześniowych spotkaniach.

          Zmiany w nowym roku szkolnym dotyczą również zakupu  podręczników. Obok dwóch najmłodszych roczników uczniów szkół podstawowych (klasy pierwsze i drugie) prawo do korzystania z bezpłatnych podręczników od września mają uczniowie klas IV szkoły podstawowej i I klas gimnazjum.

           Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych gabinetów, gdzie wychowawcy zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych. Ten rok szkolny zapowiada się bardzo ciekawie. Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości, zdobywania nowych umiejętności i samych bardzo dobrych ocen!

Tekst   przygotowała Joanna Sowierszenko

foto: Uczennica klasy 3b - Urszula Golonka

Witaj szkoło!

Już po pierwszym dzwonku!

Nowy rok szkolny 2013/2014 przywitaliśmy 2 września. Uroczystości rozpoczeły sie mszą św. w kościele w Pogorzeli, podczas której proboszcz parafii - ksiądz Adam Drożdż poświęcił tornistry i przybory szkolne dzieci rozpoczynających edukacje w szkole. Dalsza część uroczystości odbyla sie w sali gimnastycznej szkoły. Pani dyrektor - Bożena Lorent - przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy licznie przybyli, aby towarzyszyć swoim pierwszoklasistom. Następnie grupa uczniów z klasy 2a gimnazjum przedstawiła zabawną scenkę tematyczną. Z uśmiechem na twarzy, ale też z nostalgią śpiewaliśmy refren piosenki "Wakacje, znów będa wakacje ...". 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wiele radosnych chwil.

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802307
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1227
1634
6904
1791063
1802307